KONUŞMACILARÖmer KORKUT
Genel Müdür Yardımcısı, STM

1970 yılında Aydın’da doğdu. Lisans diplomasını 1991 yılında Deniz Harp Okulu’nun Yöneylem Araştırması Bölümünden aldı. Beş yıl Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki fırkateyn tipi gemilerde harekât görevlerinde bulundu.

Yüksek lisansını ABD’de, Naval Postgraduate School’un Bilgisayar Bilimleri Bölümünde Yazılım Mühendisliği alanında tamamladı.

1998-2013 yılları arasında kesintisiz olarak Genelkurmay Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığında proje subaylığı ve şube müdürlüğü görevleri icra etti. Bu dönem içinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde birçok komuta kontrol ve yönetim bilgi sisteminin projelendirilmesi ile hayata geçirilmesinde yönetici olarak görev yaptı. Türkiye’yi NATO’nun Bilgi Sistemleri Komitesinde temsil etti. Bu komitenin teknik çalışma gruplarının başkanlıklarını yürüttü.

2013 yılında katıldığı STM’de, İş Geliştirme ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü de yapan Ömer Korkut, hali hazırda kurumun Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. STM’deki sorumluluk alanları arasında Siber Güvenlik ve Büyük Veri konuları da bulunmaktadır.