KONUŞMACILARHalil İbrahim LEVENTOĞLU
Genel Müdür, TEDAŞ

1965 Yılında Kayseri'de doğan Leventoğlu, 1987 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

1986–1988 yılları arasında Makro Mühendislikte Şirket Müdürü, 1988-1989 yılları arasında Türkiye Taş Kömürü Kurumunda (TTK) Gelik Rehabilitasyon Projesinin yürütülmesi ve Yeraltı enerji tesislerinin işletilmesinden sorumlu Servis Mühendisi, 1989–1991 yılları arasında ise Milli Savunma Bakanlığı İzmit İnşaat Emlak Başkanlığında Kontrol Mühendisi olarak görev yapmıştır. 1991-1994 yılları arasında İstanbul'un Anadolu Yakasında Elektrik Dağıtım Hizmeti veren Aktaş Elektrik'te Bölge Sorumlusu olarak görev yapmış ve Aktaş Elektrik'te köklü yapısal değişikliklere imza atmıştır.

Dağıtım sektöründe hizmet ettiği süreler dâhil, 1991-1994 yılları arasında Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.de (AYEDAŞ) Mühendis olarak görev yapmıştır. Daha sonra aynı Kuruma Genel Müdür olduğunda, bir dizi köklü yenilik ve değişiklik yaparak elektrik dağıtım sektöründe yepyeni bir hizmet dönemi başlatmıştır. Kayıp kaçak oranı bu döneminde 9,12’den 6,46’ya indirilmiştir. Tahsilât oranı %96’dan %100’e çıkarılmıştır. Bir yıldan fazla süren analiz çalışmaları; GIS uygulaması ve kompanzasyon kontrol sistemi tamamlanmıştır. Mobil Şirket, OSOS (kesme üniteli), SCADA, Dijital Arşiv, MIS Uygulaması, abonelerin kuruma gelip gitme zorunluluğunu ortadan kaldıran Hizmet Yönetim Merkezi Sistemi ve bunların entegrasyon çözümleme ve yazılım çalışmaları yapılmıştır.

2016 yılından beri TEDAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürüten Leventoğlu, TEDAŞ'ın yeniden yapılanma sürecini başlatarak Kurumun yeni misyonu ve vizyonu ile dağıtım sektöründeki faaliyetlerini sürdürmektedir.