YÜRÜTME KURULU Suat YALNIZOĞLU
Bilgi İşlem Müdürü, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı

1983 yılında Eskişehir de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra 2007 yılında İstanbul Kültür Üni. Endüstiriyel Elektronik Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Eskişehir de Emniyet Müdürlüğü- Anadolu Üniversitesi ve TÜBİTAK tarafından yürütülen KAMAG 105G109 adlı ‘Trafik Kazalarının Azaltılmasında Coğrafi Bilgi Sisteminden yararlanılması’ adlı projede 2 yıl görev aldı. 2009 yılında Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Bilgi işlem Müdürlüğü’nde Sistem Yöneticisi olarak çalışmaya başladı. 2013 yılında Bahçeşehir Üniversitesi ‘Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi’ bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Belediyede Bilgi İşlem Müdürü olarak atandı.

Yenilenebilir enerji ve Artırılmış Gerçeklik üzerine çalışmalarda bulundu.

2013 yılında Ülkemizde güneş enerjili cep telefonu şarj aletini belediye bünyesinde tasarlayarak üretilmesini sağladı. Bugün aynı ürün 7 farklı belediye de kullanılmaktadır. 2014 yılında Tarımda Güneş Enerjisi ile Sulama ‘TARGES’ projesi yazarak, BEBKA tarafından hibe kazanılmasını sağladı.

Anıtkabir Komutanlığı talebi üzerine yine 2014 yılında 3D Atatürk ile fotoğraf çekilebilme özelliği olan ‘Anıtkabir AG’ yazılımını gerçekleştirerek kullanıma sunulmasını sağladı. 2015 yılında Engelliler için şarj istasyonları tasarlayarak belediye bünyesince üretilip kullanılmasını sağladı.

2015 yılında Tepebaşı Belediyesi’nin, ülkemizde bir ilk olan REMOURBAN ‘Akıllı Kentsel Dönüşümün Hızlandırılması için Yenileme Modeli’ adlı projesinin, HORİZON 2020 çerçevesinde AB Komisyonundan hibesi kazanmasında katkısı oldu. Enerji-Ulaşım-Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden oluşan 3 ana başlıklı projenin Bilgi ve İletişim Teknolojileri bölümünden sorumlu olarak projede yer almaktadır. Bu hibe ile Türkiye’nin ilk Akıllı şehir Projesi başlamış oldu.

Yeni Nesil Belediyecilik ve Endüstri 4.0 üzerine;

2016 yılı ekim ayında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, ‘Endüstri 4.0 ve Yerel Yönetimler’ (Eskişehir)
2016 yılı ekim ayında Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, ‘Yerel Yönetimler için Yenilenebilir Enerji’(Mersin)
2016 yılı kasım ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘Dünya CBS Günü 2016 ’ (İstanbul) 2017 yılı ocak ayında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ‘Enerji Verimliliği Haftası’ (İstanbul)
2017 yılı Mart ayında Yerel Kalkınma Derneği, ‘Yerel Kalkınmada Akıllı Çözümler’ (İstanbul)
2017 yılı temmuz ayında BT Vizyon ‘Anadolu Buluşmaları’ (Eskişehir)
2017 yılı eylül ayında ISAF SUMMIT 2017 ‘Akıllı Yaşam Alanları’ (İstanbul)
gibi birçok kuruluş tarafından düzenlenen Kongrelere konuşmacı olarak davet edildi.

Anadolu Üniversitesi Ulaştırma Bilimleri Enstitüsünde haftada 1 gün Misafir Öğretim Görevlisi olarak ders veren Suat YALNIZOĞLU, son olarak Kamu Teknoloji Platformu Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine davet edildi. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.