YÜRÜTME KURULU Orhan SAMAST
Yönetim Kurulu Başkanı, İtibar Yönetimi Enstitüsü

1976 yılında Bursa’da doğdu. Bilişim teknolojileri, E-yayıncılık, E-ticaret, Multimedya ve portal teknolojileri alanlarında bir çok projede görev aldı. Kamu ve özel sektörde önemli kuruluşların danışmanlığını yürüttü. Ülkemizde İnternet’in gelişmesi ve ilgili teknolojilerin yaygınlaşması için gönüllü olarak bir çok panel ve konferansa konuşmacı olarak katıldı. Türkiye’nin en kapsamlı biyografi bankası olan Kim Kimdir? Biyografi Bankası‘nı kurdu. İlki 2006 yılında gerçekleştirilen Ulusal E-imza Sempozyumu‘nun organizasyonunda Danışma Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Türk şirketlerinin kabiliyet ve kapasiteleri konusunda bir farkındalık yaratılması amacıyla yapılan SİNERJİTürk Konferansı Danışma Kurulu üyesidir.

Her yıl gerçekleştirilen Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı Danışma Kurulu üyesidir. Kim Kimdir? Biyografi Bankası, Osmanlı Tarihi Bilgi Bankası, Çanakkale 1915 Bilgi Bankası, Atatürk Bilgi Bankası, E-imza Portalı İçerik ve Proje koordinatörlüğünü yaptı. 3 ayda bir yayınlanan, hakemli ve akademik bir yayın olan Uluslararası İlişkiler Dergisi‘nin Kurucuları arasında yer aldı ve Genel Koordinatörlük görevini yürüttü. 2011 yılında İtibar Akademisi‘ni kurdu.

Başbakanlığa bağlı kuruluşlar başta olmak üzere çok sayıda kurum ve kuruluşta projeler gerçekleştirerek danışmanlıklar yaptı. Verdiği eğitimlerin yanı sıra çok sayıda dergide köşe yazıları ve söyleşileri yayımlandı.

İlki 2012 yılında gerçekleştirilen ve her yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Uluslararası İtibar Yönetimi Konferansı Düzenleme Komitesi Başkanıdır. 2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayelerinde Ankara’da gerçekleştirilen ve 2014 yılında Bursa’da düzenlenen Yeşil Şehirler Zirvesi Düzenleme Komitesi Başkanıdır. İtibar Yönetimi Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanıdır. Evli ve 3 çocuk babası olan Orhan Samast, ENARTI A.Ş firmasında Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.