DÜNYA CBS GÜNÜ 2017 | 30 KASIM - 01 ARALIK 2017
Bizi Takip Edin...

DÜNYA CBS GÜNÜ 2017

T.C. ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
DUYURULAR

Akıllı Nesiller, Akıllı Şehirler Yarışması Ödül Töreni

Tüm Haberler

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ev sahipliğinde Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 30 Kasım-1 Aralık 2017 tarihleri arasında Ankara Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda büyük bir coşku ile kutlanan Dünya CBS Günü Sempozyumu ve Fuarı çerçevesinde Ankara İli’nde öğrenim gören ilköğretim 3. ve 4. sınıf öğrencileri için düzenlenen resim yarışması sonuçları açıklandı.

Sayın Bakanımız tarafından etkinlik kapsamında düzenlenen, Ankara ili ve ilçelerindeki 3.ve 4. sınıf öğrencilerinin katıldığı “Akıllı Nesiller Akıllı Şehirler” Resim Yarışması’nda dereceye giren ilk üç, mansiyon ve teşvik olmak üzere dokuz öğrenciye birincilik ödülü için 7500 TL, ikincilik ödülü için 6000 TL, üçüncülük ödülü için 5000 TL, mansiyon ödülü için 2500 TL, teşvik ödülü için 1500 TL hediye çeki takdim edilerek hatıra fotoğrafı çekildi. Ayrıca ödül alan ilk dokuz öğrenciye Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından bisiklet, TÜBİTAK tarafından bir yıllık TÜBİTAK Bilim çocuk dergi aboneliği hediye edildi. Ödül alan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür belgeleri ile birlikte okul müdürlerine okulların ortofoto görüntüsü verildi.

Söz konusu yarışmaya katılan ve Seçici Kurul tarafından ilk 50’ye giren öğrencilerin resimleri iki gün boyunca etkinlik mekânında sergilendi. CBS Günü’nün her yaş ve kesimden katılımcıya hitap eden bir şenlik gibi kutlanması amacı ile pilot okul olan Arjantin İlkokulu ve diğer yirmi dört ilkokulun 3. ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan yaklaşık 200 öğrenci, öğretmenleri ile birlikte etkinliğe katılım sağladı.

ÖDÜL KAZANAN RESİMLER
MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
TEŞVİK ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
TEŞVİK ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
TEŞVİK ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
TEŞVİK ÖDÜLÜ ALAN RESİMLER
SERGİLENMEYE LAYIK GÖRÜLEN RESİMLER
 
#
Tamam